Dwaj nowi legalni bukmacherzy w Polsce. Co to za firmy i co można u nich obstawiać?


Pod koniec listopada 2018 dwóch nowych operatorów bukmacherskich uzyskało licencję na przyjmowanie zakładów wzajemnych w sieci. Ministerstwo Finansów przyznało je spółkom Typiko i Traf – Zakłady Wzajemne. Kim są ci operatorzy i co można u nich obstawiać?

Już 14 legalnych bukmacherów w polskiej sieci

Dotąd w Polsce działało 12 firm bukmacherskich. Były to m.in.: Totolotek, Fortuna, LvBet, forBet oraz STS. 28 i 30 listopada 2018 roku dołączyło dwóch kolejnych. Pierwszą nową firmą bukmacherską jest Typiko Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Druga to Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. To już więc siedem nowych firm, które na polski rynek wkroczyły w tym roku.

Typiko Sp. z o.o.

Spółka Typiko została zarejestrowana w 2016 roku, a jej prezesem jest Aleksandra Kuliniak. Nazwa ta może wydawać się niektórym znajoma, bowiem na rynku niemieckim działa inny bukmacher, operujący pod szyldem Tipico. Jest to jednak tylko przypadkowa zbieżność a firma z Bielska-Białej i Niemiec nie mają ze sobą nic wspólnego. Od 28 listopada 2018 Typiko działa w Polsce z licencją o numerach PS4.6831.30.2017.

Do tej pory nowy operator nie uruchomił swojej strony internetowej, stąd nie wiadomo jeszcze, co Typiko zaoferuje swoim klientom i w jaki sposób będzie próbować ich przyciągnąć. Można się spodziewać ciekawych promocji startowych, bonusów i kodów dla aktywnych użytkowników, jednak dopiero za jakiś czas przekonamy się, co dokładnie oferować będzie bukmacher z Bielska-Białej.

Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

Drugim nowym bukmacherem, który zaczyna działać w Polsce, jest spółka Traf – Zakłady Bukmacherskie. W odróżnieniu od Typico, o TZB wiemy znacznie więcej. Jest to spółka powiązana z Totalizatorem Sportowym i zajmować się będzie ściśle określoną “działką” bukmacherki: zakładami na wyścigi konne, głównie te organizowane na torze na warszawskim Służewcu, a także we Wrocławiu i w Sopocie. Traf działa w Polsce na licencji o numerach PS4.6831.3.2018. Podmiot zarejestrowany jest pod warszawskim adresem.

Od niedawna działa już strona internetowa tego bukmachera. Pod adresem www.traf-zw.pl znaleźć można szczegółowe informacje o operatorze oraz o tym, jak grać. Zakłady obstawiać można według dwóch przyjętych systemów: ściana oraz box. Konkretne typy zakładów, takie jak “Zwyczajny”, Porządek”, czy “Dwójka” obstawiane są w uzależnieniu od liczby koni, biorących udział w gonitwie.

Jak czytamy w krótkiej notce, TZW zamierza z czasem włączać do oferty zakłady z innych państw, a także umożliwić osobom z zagranicy obstawianie gonitw na Służewcu.

7 nowych bukmacherów w Polsce tylko w 2018 roku

Typiko oraz Traf – Zakłady Wzajemne do już szósty i siódmy bukmacher, który dostał zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Jest to konsekwencja zmian w ustawie hazardowej z końca 2016, która przynieść miała m.in. zwiększenie wpływów do budżetu z hazardu, a także przyczynić się do większej ochrony przed zgubnymi skutkami hazardu.
Nadal jednak wielu dużych operatorów czeka na pozwolenia. Wielu bukmacherów decyduje się działać nielegalnie, co przyczynia się do stałego powiększania się spisu nieautoryzowanych domen hazardowych w polskiej sieci. Obecnie na liście (po aktualizacji 18 grudnia 2018 roku) znajduje się blisko 5300 rekordów.