Najlepsze apki, które ukażą się w 2019 roku


Tradycyjnie początek roku to świetny czas na podsumowania, ale i zapowiedzi. W technologii czeka nas wiele ciekawych premier – nowych sprzętów, programów i aplikacji. Która z apek są warte uwagi? Jest ich tak wiele, że trudno dokonać najlepszego wyboru. Spróbujmy jednak. Oto subiektywny przegląd rozwiązań na Androida i iOS.

Aplikacje od Apple

Blink to aplikacja dla wszystkich, którzy lubią szybko, łatwo i efektywnie zarządzać własnym czasem i planować swoje przedsięwzięcia. Apka ta kosztuje zaledwie 99 centów. Umożliwia tworzenie codziennych, tygodniowych oraz miesięcznych planów. Pozwala w prosty sposób tworzyć przypomnienia, powiadomienia oraz ustalać priorytety poszczególnych zadań. Jak twierdzą twórcy aplikacji, jej ważną zaletą jest duża funkcjonalność i jednocześnie niezwykła intuicyjność. Ta prosta apka pomaga zwiększać produktywność przy minimalnym zaangażowaniu ze strony użytkownika.

Kolejną ciekawą aplikacją jest 1Password. Polubi ją każdy, kto lubi korzystać z tego, co daje internet, ale nie lubi stale rosnącej liczby haseł. Tych, dla własnego bezpieczeństwa, niestety nie da się uniknąć, można jednak je dobrze zorganizować, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu ich bezpieczeństwa. Apka kosztuje 2,99 dolarów miesięcznie. Umożliwia łatwe zarządzanie hasłami i bezpiecznie podpowiada je jednym kliknięciem. Niestety, to apka tylko na Maca.

Aplikacją, której nie może zabraknąć w tym zestawieniu, jest apka o prostej nazwie Done, która nazwiązuje do celu tego programu. Chodzi w nim o… wyrabianie dobrych nawyków. W tej aplikacji na iOS zawiera się szereg różnych praktycznych elementów, które pomogą nam na przykład pić więcej wody, prowadzić aktywny tryb życia, lepiej planować pracę i nie tylko. Po prostu osiągać założone przez siebie cele. Done będzie przypominać użytkownikowi o jego celu, zachęcać go i trzymać stale na drodze do osiągnięcia celu. Done dostępna jest w wersji darmowej oraz płatnej.

Na koniec apka, która wyróżnia się wśród wszystkich aplikacji wydajnościowych, planistycznych, czy tych, które pozwalają nam działać. Przeciwnie – Kyō to program, który ma nam pomagać w refleksji, na którą w codziennej gonitwie często po prostu nie mamy czasu. Apka ta stanie się inspiracją do rozmyślań. Zadawać będzie nam przeróżne pytania, które skłonią do zastanowienia nad mijającym czasem, dniem. Dzięki notatkom, zdjęciom czy nagraniom głosowym użytkownik będzie mógł przypomnieć sobie najciekawsze punkty ostatnich dni. Z czego możesz się cieszyć, za co jesteś wdzięczny? Na te pytania na pewno warto mieć czas.

Ciekawe apki na Androida

Także właściciele smartfonów z Androidem znajdą dla siebie wiele ciekawych apek. Jedną z nich jest Forest. To aplikacja zarówno na iOS, jak i Androida, która ułatwia nam utrzymanie skupienia przez określony czas, a do tego może przekuć się na dodatkowe korzyści w postaci sadzenia drzew – i to już całkiem realnie, nie wirtualnie. Po prostu kiedy chcesz skupić się przez godzinę na swoim zajęciu, by nie rozpraszał Cię telefon i cokolwiek dookoła, ustawiasz licznik, a na ekranie zaczyna kiełkować drzewo. Jeśli spełnisz swój cel, to otrzymasz za to wirtualne środki, które – co ważne – możesz przeznaczyć na sadzenie prawdziwych drzew.
Wunderlist to kolejna ciekawa aplikacja na Androida (oraz iOS), którą docenią osoby lubiące tworzyć listy i planować swoje działania. Przy jej pomocy w szybki i prosty sposób można przygotować listę rzeczy do zrobienia w nadchodzących dniach, listę zakupów, a nawet listę wszystkich list, które zrobiliśmy w danym miesiącu (oczywiście to mały żart, ale przecież w rzeczywistości taką listę też można zrobić). Aplikacja błyskawicznie synchronizuje się między różnymi urządzeniami, więc można nią zarządzać na smartfonie, tablecie czy laptopie. Poza tworzeniem list, apka daje możliwość ustawiania przypomnień, informacji o deadline’ach, czy różnych powiadomień. Jest minimalistyczna i prosta w obsłudze, a do tego za darmo.